Allegro PL

Super User

Super User

    Wybór syfonu odpływowego do pralki... kulkowy czy tłoczkowy?

    Syfon odpływowy do zamontowania w ścianie jest niezwykle istotny, gdyz zabezpiecza nasza pralkę a także i pewnie łazienkę czy wręcz mieszkanie, przed zalaniem w razie, gdyby nastapiło zatkanie pionu kanalizacyjnego. Im ktoś mieszka niżej i ma wiecej sasiadów nad sobą, tym bardziej dobór własciwego syfonu jest jak najbardziej wskazany. 

    Obecnie na rynku mamy do wyboru dwa rodzaje syfonów: kulkowy i tłoczkowy. Poniżej opiszę wady i zalety obydwu.

    Syfon tłoczkowy:

    - zaleta tego syfonu jest wyjątkowo szczelny tłoczek z dociskowa sprężyną, który wyjątkowo szczelnie zabezpiecza pralke przed mozliwością "cofki" z kanalizacji.

    - wadą tego syfonu jest to, że jeśli dostaną się pomiędzy tłoczek a sciankę syfonu, ten po prostu skutecznie się klinuje i bardzo utrudnia oddawanie wody.

    Syfon kulkowy:

    - zaletą tego syfonu jest to, że obła kulka bardziej luźno pracuje w syfonie, dzięki czemu w przypadku jakichś zanieczyszczeń z pralki, łatwiej się one wydostają szczelinami między kulką a sciana syfonu.

    - wadą natomiast jest mniejsza szczelność jeśli chodzi o powstrzymywanie "cofki" kanalizacyjnej.

    No i jak to z reguły bywa, wybór jak zwykle nalerzy do użytkownika

    Z naszej strony jeśli byłby jakikolwiek problem w tym temacie, to zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi fachowcami w Krakowie.

Idą święta, czas promocji !!!

    No właśnie, nadchodzi, a może warto powiedzieć że już jest w trakcie, czas na SZAŁ ZAKUPÓW ŚWIATECZNYCH !!! Mam dla wszystkich dobrą radę... nawet podczas tych emocjonujących chwil, miejmy cały czas głowę na karku, i nie dajmy się "nabrać" na niskie ceny pralek, zmywarek, lub kuchni, oraz wszelkiego rodzaju "promocje". W myśl zasady "CO TANIE TO DROGIE", weźmy pod uwagę że pralka, zmywarka, czy kuchnia, to nie zakup skarpetek (dziś te a za miesiąc nowe), ale być może inwestycja na co najmniej 10 lat ;) !!!

P.S. ...a przy okazji świątecznych zakupów, nie zapomnijmy też o naszych pociechach i prezentach też i dla NICH. Tu proponuję bardzo dobry na nadchodzące chłodne i długie zimowe wieczory, fajny zestaw klocków Lego do wspólnej zabawy. Jako świąteczny prezent dla Pań, proponuję ładną sukienkę, a dla Panów... ciepłą zimową kurtkę ;)  

Miłych zakupów ;) !!!

Im mniej programów, tym lepiej ;)!

W dobie XXI wieku kiedy wszechobecna staje sie elektronika, sztuczna inteligencja i pęd za nowinkami technologicznymi, firmy oferujące produkty w których jest choćby namiastka elektroniki, prześcigają sie w tym , aby w jak najwyższym stopniu zadowolić coraz bardziej wyszukane (nie zawsze rozsądne) gusta i potrzeby klientów.

Niestety, problem ten nie ominął też i producentów sprzętów AGD. Co rusz napotkać możemy pralki lub zmywarki z "6 zmysłem", panelem intuicyjnym, bądź też sterowane smartfonem. Nie wspomnę też o lodówkach które same zamawiają online w markecie np. ulubiony jogurt, jeśli ostatnia sztuka takowego egzemplarza znajdzie się w lodówce. HAHAHAHA...... czy myśmy naprawdę ZWARIOWALI ???...

Pralka ma prać, a nie "myśleć".

Od jakiegoś już czasu na rynku polskim są dostępne "myślące" za użytkownika pralki. Posiadają szóste "zmysły", "intuicyjne" panele sterowania, i inne "bajery"... za które trzeba zapłacić w cenie pralki. A PO CO ??? Po przepracowaniu ponad 10 - ciu lat w zawodzie serwisanta AGD, zdecydowanie jestem za tym aby wybierać pralki proste w obsłudze, z minimalna ilością programów. Im więcej programów (których jak znam życie, to i tak się używa tylko kilka), tym cena pralki wyższa, choćby z powodu kosztów modułów, które te wszystkie "bajery" i "urozmaicenia" muszą obsługiwać.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

Robert.

 Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą prezentowanych przez nas sklepów internetowych takich jak AllegroCeneo, czy też i BonPrix, oferujących ciekawe propozycje kulinarne, sprzęt AGD po atrakcyjnych cenach, czy też najnowsze trendy mody proponowane na aktualna porę roku. 

Witam Cię serdecznie na moim blogu, na którym znajdziesz z czasem dużo cennych rad odnośnie wyboru zakupu pralki, zmywarki i innych sprzętów AGD